DevOps Engineer

Staňte se součástí týmu velké české banky Máte zkušenosti s DevOps, automatizací nasazování a agilním řízením projektů? Baví vás moderní technologie? Připojte se k týmu našeho klienta (velké české banky) a pomozte nám udržovat bankovní systémy na špičkové úrovni! Bankovní core IT systémy i aplikace v nové éře bankovnictví poběží jako na drátkách a žádná apka nespadne. I díky vám. Jako skrytá síla v pozadí, bez které by to nešlo, budete oporou pro skoro 2 000 000 klientů.

Spolupráce
  • Freelancer
  • Plný úvazek
Mzda
7 500 Kč / měsíc nebo si řekni o víc

Popis pozice

Informace o projektu

  • Monitoring, detekce a hlášení blížících se problémů
  • Infrastrukturní řešení (zálohování a skladování dat, servery, networking, databáze, OS)
  • Správa IT požadavků zaměstnanců a opravy IT zařízení
  • Nasazování nových aplikací a zajišťování jejich hladkého provozu
  • Koordinace řešení technických problémů našich zákazníků
  • Obsluha Linux a Windows serverů

S kým budete spolupracovat

  • S vývojářskými týmy při nasazování nových aplikací
  • S týmem zajišťujícím provoz při konfiguraci a ladění infrastruktury, aby aplikace fungovaly v souladu s požadovanými SLA
  • V synergii s OPE_COE budete pomáhat při správě infrastruktury banky (databáze, operační systémy, monitoring)

Co vás čeká

  • Budování a rozvoj OPS kompetencí v DevOps
  • Správa služeb na pomezí mezi aplikačním squadem a provozními týmy
  • Podpora v automatizaci deploymentu a testování
  • Instalace nových verzí aplikací a udržování jejich provozu, případně analyzování nastalých problémů
  • Kapacitní plánování, ladění a optimalizaci provozovaných aplikací
  • Ladění monitorovaných událostí
  • Zajišťování a koordinace řešení zákaznických problémů s týmy podpory a to jak v českém, tak i anglickém jazyce
  • Držení provozních pohotovostí (pokud bude podle SLA vyžadováno)

Co potřebujeme

Odborná zkušenost v následujících oblastech:

  • Pokročilá znalost práce s Linux OS, SQL a problematikou sítí
  • Instalace, konfigurace a administrace platformy Kubernetes
  • Zkušenosti s IBM HTTP server / Apache / nginx a provozem aplikací v kontejnerech (Docker) včetně monitoringu kontejnerů (Grafana, Prometheus, Java EE a ELK stack výhodou)
  • Zkušenosti s nástroji na orchestraci (Ansible, Terraform, UrbanCode Deployment, ArgoCD)
  • Aktivní praktická znalost skriptovacího jazyka (Bash, Python, Perl)
  • Češtinu/slovenštinu na úrovní rodilého mluvčího a technickou angličtinu na komunikativní úrovni

Kromě toho očekáváme

  • Schopnost spolupracovat v rámci týmu
  • Analytické a komunikační schopnosti
  • Samostatnost, pečlivost a aktivní přístup

Technologie

  • Linux
  • SQL
  • Kubernetes, Docker
  • Grafana, Prometheus, Java EE a ELK stack
  • IBM HTTP server
  • Git, CI/CD pipeline
  • Ansible, Terraform, UrbanCode Deployment, ArgoCD
  • Bash, Python, Perl

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior
  • Praxe:
    3 roky

Pozice

Specialista DevOps

Základní dovednosti

Linux SQL Kubernetes Docker Grafana Prometheus Java EE a ELK stack IBM HTTP server Git CI/CD pipeline Ansible Terraform UrbanCode Deployment ArgoCD Bash Python Perl bash

Výhodou

(Grafana Prometheus Java EE a ELK stack výhodou)

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

  • Zázemí velké firmy s duší Startup
  • Dlouhodobou spolupráci
  • Osobní přístup a rozvoj prostřednictvím projektů a vzdělávacích akcí
  • IT kurzy se slevami
  • Možnost objednání Multisport karty
  • Car sharing
  • Zapůjčení pracovního zařízení - notebooku, mobilního telefonu
  • Možnost využití našeho Hubu
  • Příjemné moderní kanceláře na Praze 4 na Kavčích horách

Informace o pozici

Mzda 7 500 Kč / měsíc
Vzdálená práce Homeoffice
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Transformační projekty
Typ smlouvy Freelancer
Místo pracoviště Praha