Backend Engineer pro Node.Js / TypeScript

Do Figure hledáme zkušeného backenďáka! Náš backend tvoří mnoho microservices a běží na AWS, celý systém je založen na event-driven architektuře a messagingu (AWS SQS). Na reporting používáme TimescaleDB, time series nástavbu nad PostgreSQL. Jedeme v agilu, máme 3týdení sprinty a celý vývoj si řídíme sami. Vyvíjíme software pro restaurace v USA a aktuálně máme 9 frontendových aplikací, které jsou plně integrované a synchronizované v reálném čase, třeba point-of-sale nebo online ordering.

Spolupráce
  • Freelancer
  • Homeoffice
  • Remote
  • Plný úvazek
Mzda
120 000 Kč / měsíc nebo si řekni o víc
Informace

Popis pozice

Co u nás na backendu děláme?

  • Implementaci a údržbu features
  • Naše poslední naimplementované features jsou
    • time series databáze TimescaleDB pro klientský reporting
    • log změn v reportu směn zaměstnanců
    • promotions agenda na tvorbu custom slevových akcí
    • backend API pro novou mobilní appku
  • Event-driven komunikaci a messaging v AWS SQS
  • Návrh cloudové architektury (containers, databases, serverless)
  • Návrh a optimalizace různých databází a datových struktur: PostgreSQL, DynamoDB, Redis
  • Samozřejmě 3rd party integrations, komunikujeme třeba s API Grabhubu a Uberu

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior Senior

Pozice

TypeScript developer Node.js developer

Základní dovednosti

Node.js Typescript Javascript clean code best practices strong technical overview zkušenost s relačními databázemi zkušenost s návrhem datových struktur

Výhodou

Zkušenost s AWS event-driven architekturou nebo s BI

Softskills

týmová spolupráce a komunikace

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

U nás se můžeš těšit na:

  • Jsme přátelé, nejen kolegové. Nová role ti přinese nejen pracovní výzvy, ale i tým, o který se můžeš opřít. Společně budeme slavit úspěchy, řešit výzvy a hodně se smát, protože humor je nedílnou součástí naší kultury ve Figure.
  • Tým a spolupráce jsou pro nás všechno. Nikdy na problém nebudeš sám/a, a naopak se snažíme co nejvíce spojovat lidi a zahrnout více pohled na věc.
  • Přátelská a growth-mindset firemní kultura. Není to buzzword, máme skvělou týmovou komunikaci a firemní hodnoty: we care - we trust - we act - we improve.
  • Senioři v týmu: mámě zkušeného DoE, platform leada a backenďáka, kteří za sebou mají spoustu projektů a čistého kódu a jsou po ruce ke konzultaci.
  • Naše lidi si umíme udržet - nemálo z nás je s námi i přes 5 let!
  • Vzdělávání je pro nás základ! Dostaneš roční edu budget, který si rozdělíš dle vlastních potřeb. Už máš vyhlídnutou konferenci nebo chceš na nějaký kurz? Stačí říct.
  • Innovation days: 1x za sprint se celý den věnujeme produktovým inovacím, automatizaci nebo vylepšování nástrojů.
  • Společně jezdíme na offsity po ČR i do zahraničí. Už jsme byli na i Madeiře nebo v Calpe a teď jsme se zrovna vrátili z týdenního českého offsitu.
  • Kancelář máme v Impact Hubu v centru Brna se vším jeho zázemím, ale jsme otevřeni i remote spolupráci.
  • Společně trávíme i volný čas: máme týmové snídaně, narozeninové obědy, pivka nebo deskovky po práci a další teambuildingové akce.

Proč si vybrat tuto nabídku

Jsme malý tým a vážíme si slova každého člena. U nás máš vliv na směrování celé firmy!

Informace o pozici

Mzda 80 000 - 120 000 Kč / měsíc
Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice Remote
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty
Typ smlouvy Freelancer
Typ firmy Malá
Místo pracoviště Brno, ImpactHub