ML výzkumník pro doporučovací systémy

Vytváříme doporučovací systém, který každému uživateli vybírá články na míru podle jeho preferencí. Uživatelů i dat je hodně a baví nás to.

Úroveň
  • Junior
  • Plný úvazek
Mzda
Navrhni si mzdu
Informace

Popis pozice

Co Vás čeká?

  • Rozvoj doporučovacího systému, který denně slouží milionům uživatelů
  • Vytváření ML modelů, které vybírají ten nejrelevantnější obsah pro každého uživatele
  • Analyzování dat a zjišťování nových poznatků o uživatelích, obsahu a vším souvisejícím
  • Práce s Big Data posbíraná v rámci provozu celého Seznam.cz
  • State of the art z pohledu technologií i algoritmů
  • Možnost realizovat a otestovat vlastní nápady
  • Práce v týmu, nebudete na věci sám(a)

S jakými technologiemi pracujeme?

  • Python, Jupyter, Spark
  • Modely v TensorFlow, Vowpal
  • Jazykové modely Elektra, Small-E-Czech, ChatGPT, …
  • Ostatní: Gitlab, Docker, AirFlow, SQL, Tableau, Hadoop, …

Koho hledáme?

  • Máte praktické zkušenosti v oblasti strojového učení, datové analýzy a statistiky
  • Baví vás práce s daty, dokážete z nich vyčíst zajímavé informace a data správně interpretovat
  • Umíte pracovat samostatně, aktivně komunikovat a zároveň práce v týmu Vám nedělá problémy
  • Pozice je vhodná i pro juniory se solidními základy ve strojovém učení, programování a algoritmizaci

O doporučování obsahu

V týmu doporučovacích systémů se věnujeme analýze chování a preferencí uživatelů, abychom mohli nabídnout personalizovaný obsah na míru každému uživateli. Vyvíjíme modely strojového učení, které dokáží z milionů položek vybrat jednotky, které nakonec ukážeme uživateli. Doporučujeme články, videa, podcasty a další obsahové položky, které máme v databázi. Co se týká ML modelů, typickým příkladem je kolaborativní filtrování, které předpovídá zájmy uživatele na základě preferencí dalších uživatelů. Dále pak obsahové filtrování, které doporučuje položky porovnáním obsahu položek s profilem uživatele, nebo hybridní modely, které kombinují obě tyto metody dohromady. V neposlední řadě vyvíjíme modely, které klasifikují položky z naší databáze, pomáhají nám lépe pochopit daný obsah a jejich výstup je využíván v dalších částech doporučovacího systému.

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Junior Medior
  • Vzdělání:

Pozice

Specialista ML/AI ML/AI developer

Základní dovednosti

Python Jupyter Spark

Jazyky

Česky – plynule Anglicky – domluvit se

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

  • Pet Friendly Office
  • Neformální prostředí
  • Stravenkový paušál
  • Volno navíc
  • Občerstvení na pracovišti
  • Fit díky Multisportce
  • Podporujeme rodiny
  • Technika na přání
  • Cafeterie
  • Interní vzdělávání

Proč si vybrat tuto nabídku

V našem týmu budete pracovat v kreativním prostředí, kde budete mít možnost realizovat vlastní nápady a postupy. Vaše práce bude mít velký dopad, protože se budete podílet na rozvoji doporučovacího systému, který denně využívají miliony uživatelů. Osobní rozvoj je u nás prioritou – nabízíme široké možnosti vzdělávání v rámci projektů, vyhrazený čas na vzdělávání podle vaší volby, účast na odborných konferencích a prezentaci výzkumu na interních i externích akcích. Znalosti si předáváme napříč týmy, což posiluje týmovou spolupráci. Budete spolupracovat s dalšími výzkumníky a výzkumnými týmy, společně hledat vhodná řešení. Naše pracovní prostředí je neformální – všichni si tykáme a nemáme předepsaný dress code.

Informace o pozici

Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Pracovní prostředí Moderní
Typ práce nebo projektu Moderní technologie
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další)
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Praha