Linux kernel developer

Nabízíme příležitost podílet se na vývoji špičkových komunikačních zařízení, která prodáváme do více než 130 zemí světa. Pojďte spolu s námi prozkoumávat nové cesty a objevovat nové technologické možnosti v oblasti mikrovlnných přenosů a rádiových modemů. Jste nadšenec do Linuxového jádra? Pokud jste zapálený vývojář, který chce pracovat na skutečně inovativních produktech a posouvat hranice technologického vývoje, pak je tato pozice pro Vás.

Úroveň
  • Junior
  • Plný úvazek
Mzda
Navrhni si mzdu
Informace

Popis pozice

Co vás čeká

  • Převážná část práce přímo na jádře - pokud je Vaším snem pracovat hlavně s jádrem, toto je vaše příležitost. Budete vyvíjet a upravovat Linuxové jádro pro naše embedded systémy, a to s použitím mainline jádra.
  • Čeká na Vás kontinuální proces rozvoje - naše produkty vyvíjíme v řadách, neustále inovujeme a zdokonalujeme naše zařízení. Dáme Vám příležitost růst společně s vývojem našich produktů a nabízíme tak dlouhodobou spolupráci.
  • Vývoj s důrazem na bezpečnost - uplatníte své znalosti v oblasti moderních bezpečnostních technologií jako Secure Boot, TPM, SE Linux, AppArmor a budete pracovat s PTXdist.
  • Upstreaming - budete spolupracovat s OSS komunitou, Vaše patche se tak dostanou přímo do oficiálního jádra.
  • Programování v C a Shell/Bash - bude nezbytné zvládnout programování v C pro ovládání hardwarových komponent a skriptování v Shell/Bash.
  • Pracujeme s open-source nástroji a softwarovými balíčky.
  • Vaším úkolem bude portovat ovladače od základních převodníků, přes WIFI a 5G moduly až k velkým SOHO switchům.

Co od Vás očekáváme

Hledáme především nadšence do Linuxu a jaderného vývoje. Veškeré know-how a specifika našich produktů Vám předáme, od Vás pro začátek očekáváme:

  • Zkušenost s vývojem Linuxového jádra a nadšení pro embedded systémy.
  • Výbornou znalost C a Shell/Bash.
  • Zkušenosti s verzovacím systémem GIT.
  • Zájem o moderní technologie a bezpečnostní systémy jako TPM, SE Linux a AppArmor.
  • Schopnost měřit a diagnostikovat s osciloskopem a signálovým analyzátorem.
  • Angličtina pro práci s dokumentací a komunitou.

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Junior Medior
  • Praxe:
    2 roky
  • Vzdělání:

Pozice

C developer Developer nezařazené

Základní dovednosti

shell Bash C tcp/ip TLC IPSec VPN linux embedded systémy Git

Výhodou

TPM SE Linux AppArmor osciloskop signálový analyzátor

Jazyky

Česky – domluvit se Anglicky – čtení dokumentace

Práce u nás Co nabízíme

Jaké jsou benefity

Co Vám nabízíme

Věříme, že osobní spokojenost lidí se odráží ve fungování firmy, a proto se snažíme sladit osobní a pracovní životy našich lidí. Konkrétně to u nás znamená:

  • Flexibilitu - nesedíme každý den v kanceláři, zároveň se tu ale rádi potkáváme - práce z domu je fajn, zatímco někdy je užitečnější se nad problémy sejít, kombinujeme obojí.
  • Individuálně nastavené pracovní podmínky - spíš než na tabulková místa a tituly na vizitkách se soustředíme na konkrétní práci a odpovědnost jednotlivých lidí.
  • Příjemné prostředí - máme samostatné kanceláře pro 2-5 lidí; potkáváme se rádi (na kafi, na obědě, nebo po práci na kole), ale zároveň respektujeme potřebu nerušené soustředěné práce a do společných akcí nikoho nenutíme.
  • Stabilitu - už přes 30 let jsme soukromá česká firma a všechny vlastníky stále známe jménem - potkáváme se běžně na chodbě i na společných akcích.
  • Ubytování - v Novém Městě na Moravě umíme nabídnout pokoj ve sdíleném bytě i zvýhodněný pronájem celého bytu třeba pro mladou rodinu, doslova pár kroků od kanceláře.
  • Místo pro život

Informace o pozici

Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Pracovní prostředí Moderní
Typ práce nebo projektu Moderní technologie
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další)
Typ firmy Střední
Místo pracoviště Nové Město na Moravě