Infrastructure (Platform) Engineer

Jsi týmový hráč, který má rád svět open-source technologií a chtěl by ses podílet na jejich integraci v rámci Seznam.cz? Zajímáš se o nové postupy či nástroje a nebojíš se jejich výhody prosazovat a pracovat na finální implementaci řešení? Čti dál!

  • Plný úvazek
Mzda
Navrhni si mzdu

Popis pozice

Co u nás budeš dělat?

  • Aktuálně implementujeme Argo CD as a Service, abychom usnadnili a sjednotili nasazování aplikací do Kubernetes napříč všemi týmy v Seznamu
  • Čeká tě samotný návrh služby, její implementace, automatizace, údržba a také samozřejmě úzká spolupráce s týmy, které chtějí službu používat.
  • Počítáme s rozšiřováním o další služby, ať už open-source nebo třeba tu, co vytvoříš…

Co od tebe očekáváme?

Bez čeho se tu neobejdeš:
  • Zkušenosti s OS Linux, Docker a Kubernetes
  • Pokročilé znalosti scriptování (např. Bash, Python
  • Znalosti a zkušenosti s alespoň jedním automatizačním nástrojem jako je Ansible, Terraform,nebo Crossplane
  • Základní znalosti síťování – rozumíš principům sítě, DNS a TLS certifikátů
  • Zkušenosti s GIT a CI/CD nástroji, například Gitlab CI
  • Chápeš, co obnáší zodpovědnost a držení pohotovosti v rámci hesla “you build it, you run it”
Oceníme, pokud znáš nebo se chceš naučit:
  • Programování v jazyce Go
  • Konfigurační nástroje (např. Helm, Kustomize, JSONNET, …)
  • GitOps principy a jejich používání v praxi
  • Zkušenosti se správou high-availability aplikací a jejich škálováním
  • Monitoring a logování (Prometheus, Alertmanager, Grafana, Loki apod.)
  • Správa bare-metal Kubernetes

Zkušenosti Co požadujeme

  • Úroveň:
    Medior Senior
  • Praxe:
    3 roky

Pozice

DevOps admin SRE

Základní dovednosti

linux docker kubertenes bash ansible dns tls CI/CD

Výhodou

Golang Helm GitOps HA Prometheus

Jazyky

Česky – plynule Anglicky – čtení dokumentace

Práce u nás Co nabízíme

  • Velkorysý balíček benefitů: Užij si 30 dnů volna ročně, flexibilní pracovní dobu a další zaměstnanecké výhody.
  • Přístup k nejmodernějšímu technologickému stacku: Získej příležitost pracovat s nejnovějšími open-source technologiemi a ovlivňovat jejich integraci do ekosystému Seznam.cz.
  • Odborné školení a konference: Možnost účasti na prestižních odborných konferencích jako je KubeCon a další akce v oblasti cloud technologií.
  • Aktivní účast na inovacích: Umožníme ti nejen pracovat s novými nástroji, ale i aktivně se podílet na rozhodováních o jejich implementaci a prosazování v rámci firmy.
  • Klíčová role: Buď u zrodu vývoje nových služeb, jako je Argo CD as a Service, a hraj klíčovou roli v jejich designu a nasazení.
  • Komplexní technický rozvoj: Prohloubíš své znalosti v oblasti scriptování, síťových technologií a bezpečnostních protokolů.
  • Možnost vést a ovlivňovat: Budeš mít příležitost nejen implementovat své vize, ale také přijímat a integrovat názory ostatních.
  • Podpora tvé kreativity a inovativnosti: Poskytneme ti prostředí, kde můžeš volně inovovat, experimentovat a sdílet své nápady v rámci širšího týmu.

Informace o pozici

Typ odměny Odměna/Mzda
Vzdálená práce Homeoffice
Typ práce nebo projektu Moderní technologie Inovační projekty Transformační projekty
Typ smlouvy Interní pozice (HPP a další)
Typ firmy Velká firma nebo korporace
Místo pracoviště Ostrava